Autor Wątek: [S] Lancia Kappa 2.0T 20v 220 KM 1998 rok + LPG  (Przeczytany 6063 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline juzeg

  • TDM User
  • Rzeszów
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 97
  • 4tx 97' kolor strażacki
[S] Lancia Kappa 2.0T 20v 220 KM 1998 rok + LPG
« dnia: Październik 05, 2012, 12:16:07 »
Przebieg 232 tys km. Auto w kolorze klasycznym czyli „rządowym” z beżowym wnętrzem obitym alcantarą.
Auto kupione w Polsce w sierpniu 2010 roku z przebiegiem 183 tys. km od kolegi  z forum lancia Klub Polska. Pierwotnie zostało sprowadzone ze Szwajcarii, wyposażenie to full opcja poza elektrycznymi fotelami. Auto ma zainstalowaną instalację LPG STAG 300-6plus założoną w Polsce w 2010r przez poprzednika, zbiornik w kole. Niestety niedawno padły wtryskiwacze (magic jet) więc póki co jeździ tylko na benzynie bo na gazie rozjeżdża się mapa. Nabywca będzie musiał je wymienić jeśli chce jeździć na LPG. Ja nie mam floty żeby założyć jakieś przyzwoite a badziewia szkoda montować. Nie ma luzów na turbinie, pompuje jak trzeba, założony zawór upustowy properfekt.
Jest na nim parę delikatnych obtarć (w końcu ma te kilkanaście lat), dzwonów nie zaliczył, blachy są proste. Wnętrze czyste, nie było w nim palone. Niewielkie przetarcie na fotelu kierowcy.
Przez te ponad dwa lata jazdy Kappa nie sprawiała większych problemów. W serwisie poza regularnym serwisem olejowo-filtrowym w rzeszowskim EES Autoserwis wymieniane było kilka rzeczy:
- stabilizator przedni wymieniony na oryginalny (1400pln) + nowe łączniki
- poduszka pod skrzynią biegów (telepało przy ruszaniu ale już jest ok)
- tuleje wahaczy z przodu
- nowy akumulator
- poprawiona chałupnicza naprawa przewodów od wspomagania
- wymienione lusterko kierowcy (jakiś idiota urwał na parkingu)
- wymieniony prawy reflektor (po spotkaniu z kamieniem)
- wyczyszczona odma (zamarzła przy -20*C)
- wymieniona uszczelka pokrywy zaworów
- wymieniony regulator napięcia (w ASO bo tylko tam dojechał na padającej baterii)
- wyczyszczony i przesmarowany zawór upustowy
- wymienione świece zapłonowe
- naprawiony wyrwany ogranicznik drzwi kierowcy (urwany był jak kupowałem)
- wymieniony napęd szyby kierowcy (stary najpierw rzęził potem zaniemógł)
W samochodzie gra radio Clarion CZ309E z wbudowanym zestawem głośnomówiącym bluetooth (mikrofon przy lusterku),  wejściem USB i slotem kart SD, tylne głośniki wymienione bo nie grały, (okazało się później że to nie one są problemem, ale wszystko już chodzi). Całość jak na Kappę gra całkiem przyzwoicie.

Auto jeździ na gumach letnich Michelin Primacy HP które pociągną jeszcze ze dwa sezony, do tego dorzucam zestaw opon zimowych Michelin też na sezon lub dwa.

Często można było ją zobaczyć w Rzeszowie na placu Farnym lub na Grunwaldzkiej w okolicach McDonalda.
Sprzedaję z bólem serca z przyczyn finansowo-zawodowych. Na tyle ile mogłem wpakować w nią kasy to robiłem to. Od niedawna pracuję na tyle blisko domu, że auto głównie stoi, kiedyś jeszcze poza ruchem miejskim latałem nią do Warszawy raz w miesiącu teraz już nie ma takiej potrzeby, a dodatkowo kasa do zmiany stanu cywilnego potrzebna.

 :link:  Link do aukcji: http://otomoto.pl/show?id=C26284059

dla forumowiczów 7800 zl (do negocjacji)

W razie pytań tel 509-264-600

Foty:

Ex oriente lux...

Offline Vivaldi

  • TDM User
  • Gdańsk. Czasem Świecie
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 3489
  • 3VD '91 > 4TX '99 > 5PS '06 + SHL M11 '64
    • Świecie :)
Odp: [S] Lancia Kappa 2.0T 20v 220 KM 1998 rok + LPG
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 05, 2012, 14:33:30 »
Bracholek ma taką, kolor deczko inny bo zielona butelka - miałem okazję pojeździć i zwija się jak szatan, żaden dresik nie podskoczy na światełkach ;)
Autko ma też tzw "visco drive", czyli blokadę mechanizmu róznicowego w przypadku poślizgu jednego kół napędzanych. Przydaje się zimą. takie 2x2 ;)

Oj Juzeg, żeby to był inny czas, to jużbym po nią z Tomzikiem do Ciebie jechał..
Vivaldi,
TDM 5PS '06, SHL M11 '64